:::: MENU ::::

Website namijenjen apsolutnim početnicima u svijetu računara...

Nakon dužeg vremenskog perioda znatno se mogu osjetiti razlike u brzini otvaranja pojedinih programa , web stranica, učitavanja slika i drugih datoteka. Ovo može biti posljedica velike količine podataka smještenih na privremenoj lokaciji ili temporary files.

Internet preglednik prilikom otvaranja neke web stranice sačuva određene dijelove te stranice radi bržeg učitavanja sledeći put. Također prilikom instaliranja programa ili aplikacija pojedini dijelovi potrebni za instalaciju budu smješteni u temporary files. Vremenom se nakupi dosa podataka i počnu imati kontra efekat na brzinu otvaranja. Da bi riješili ovaj problem potrebno je da očistite historiju vašeg preglednika, "history files" i "temp" folder.   Kao veoma praktičan za ovaj zadatak  pokazao se CCleaner.


Sve što je potrebno da bi očistili kompjuter jeste da kliknete na dugme "Run Cleaner".

Neke od radnji koje možete vršiti sa ovom aplikacijom :
  • Čišćenje historije internet preglednika i temp. datoteka jednim klikom
  • Popravku grešaka u Registry bazi
  • Brisati programe koje ne želite koristiti
  • Iskljuciti programe koje ne želite da se pokreću sa Windowsom 
  • Pronaći sve duple fajlove na računaru ( brisati sa oprezom )
  • Očistiti stare System restore fajlove
  • U samom vrhu možete vidjeti osnovne informacije PC-a
Korištenje ove aplikacije preporučujem minimalno jednom sedmično za standardne korisnike interneta, naravno ako mnogo surfate onda i češće.  CCleaner možete besplatno preuzeti na officijelnoj piriform web stranici a u ponudi imaju i plaćenu verzija sa  više opcija.

Zatražite tutorial Uskoro!